IUNG-PIB na targach POLAGRA

IUNG-PIB na targach POLAGRA PREMIERY 2018

26.01.18  W dniach 18-21.01.2018 r. w Poznaniu odbyły się Międzynarodowe Targi POLAGRA-PREMIERY. Jest to jedno z największych wydarzeń w branży rolniczej w Polsce. Na powierzchni ok. 50 tys. mkw na odwiedzających czekały strefy tematyczne dotyczące techniki, uprawy i hodowli zwierząt. Wśród wystawców prezentowały się czołowe firmy oferujące innowacyjne i nowoczesne ciągniki, urządzenia oraz maszyny rolnicze.

Ponadto przedstawiono ofertę nawozów i środków wapnujących oraz kwalifikowany materiał siewny i środki ochrony roślin, a także oprogramowanie i aplikacje komputerowe do zarządzania optymalizacją produkcji rolniczej w gospodarstwie. Wiele z tych firm otrzymało Złoty Medal przyznany przez organizatorów Międzynarodowych Targów Poznańskich.

W czasie dni targowych odwiedzający mogli wziąć udział w konferencjach, wykładach oraz podejmowanych na nich dyskusjach. Na Targach POLAGRA-PREMIERY był realizowany bogaty program merytoryczny z zakresu rolnictwa precyzyjnego, innowacji w biogospodarce rolno-spożywczej, innowacyjnych technologii produkcji oraz krajowej produkcji białka roślinnego.

Rolnicy i przedsiębiorcy oraz pracownicy IUNG-PIB uczestniczyli w XII Forum Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych oraz Forum Producentów Roślin Zbożowych, które służą polskiemu rolnictwu.

Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa ‒ PIB w Puławach był reprezentowany na targach przez Dział Upowszechniania i Wydawnictw, którego pracownicy prowadzili doradztwo oraz sprzedaż wydawnictw związanych z szeroko pojętą tematyką rolniczą. Dużym zainteresowaniem cieszyły się publikacje związane z uprawą i wykorzystaniem roślin zbożowych, pastewnych oraz dotyczące nawożenia i stosowania różnych form nawozów, a także obszernie ilustrowane atlasy chwastów, chorób i szkodników.

Na stoisku naszego Instytutu rolnicy i producenci oraz doradcy mogli skorzystać z fachowej porady, a także nabyć materiały informacyjne.

{slimbox images/stories/zdjecia/2018/tpo2.jpg,

images/stories/zdjecia/2018/tpo2m.jpg;

images/stories/zdjecia/2018/tpo3.jpg,

images/stories/zdjecia/2018/tpo3m.jpg;

images/stories/zdjecia/2018/tpo4.jpg,

images/stories/zdjecia/2018/tpo4m.jpg;

images/stories/zdjecia/2018/tpo5.jpg,

images/stories/zdjecia/2018/tpo5m.jpg;

images/stories/zdjecia/2018/tpo6.jpg,

images/stories/zdjecia/2018/tpo6m.jpg;

images/stories/zdjecia/2018/tpo7.jpg,

images/stories/zdjecia/2018/tpo7m.jpg;

images/stories/zdjecia/2018/tpo8.jpg,

images/stories/zdjecia/2018/tpo8m.jpg}

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy
Skip to content