IUNG- PIB na II Centralnych Targach Rolniczych w Nadarzynie

IUNG- PIB na II Centralnych Targach Rolniczych w Nadarzynie

07.12.17  W dniach od 30 listopada do 2 grudnia 2017 r. odbyły się II Centralne Targi Rolnicze w Nadarzynie, w których wzięli czynny udział pracownicy IUNG-PIB. Wystawa rolnicza obejmowała zarówno technikę rolniczą (sprzęt rolniczy, maszyny rolnicze), nasiona, nawozy, środki ochrony roślin, żywność, a także innowacyjne usługi dla rolnictwa i doradztwo rolnicze. Targom towarzyszyły szkolenia, spotkania i konferencje branżowe, w tym Forum Młodych Rolników.

W pawilonie D, gdzie IUNG-PIB miał swoje stoisko, wystawa odbywała się pod hasłem „Giełda technologii – innowacje w rolnictwie”.

Wiodącym tematem, prezentowanym na targach przez Instytut, był projekt Azomais – czyli niskonakładowy i bezpieczny dla środowiska system nawożenia i siewu kukurydzy, opracowany wspólnie przez IUNG-PIB, INS, PIMR oraz Grupę Azoty – Zakłady Azotowe „Puławy” SA, a sfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Azomais to innowacyjna technologia z wykorzystaniem nowego, specjalistycznego nawozu pod kukurydzę o spowolnionym działaniu (NPS z mikroelementami) oraz innowacyjnego agregatu uprawowo-siewnego, a także przygotowanych zaleceń nawozowo-technologicznych, obejmujących metodę uprawy strip-till, nawożenie i siew kukurydzy.

Pracownicy Instytutu przedstawili także bogatą ofertę wydawniczą. Na stoisku znalazły się publikacje z zakresu integrowanych technologii produkcji roślin zbożowych, pastewnych  i specjalnych (chmiel, tytoń) oraz nawożenia, nowoczesnych technik uprawy roli, a także problematyki zagrożeń środowiskowych, gleboznawstwa i urządzania terenów wiejskich.

Podczas targów prowadzone było przez pracowników Działu Upowszechniania i Wydawnictw doradztwo z zakresu technologii uprawy roślin i nawożenia.

{slimbox images/stories/zdjecia/2017/nad2.jpg,

images/stories/zdjecia/2017/nad2m.jpg;

images/stories/zdjecia/2017/nad3.jpg,

images/stories/zdjecia/2017/nad3m.jpg;

images/stories/zdjecia/2017/nad4.jpg,

images/stories/zdjecia/2017/nad4m.jpg;

images/stories/zdjecia/2017/nad5.jpg,

images/stories/zdjecia/2017/nad5m.jpg}

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy

Dzień wolny!

Uprzejmie informujemy, że dzień 31 maja 2024 r. (piątek) jest dniem wolnym dla pracowników Instytutu.
Prosimy o kontakt w innym terminie.
Skip to content