IUNG- PIB na II Centralnych Targach Rolniczych w Nadarzynie

IUNG- PIB na II Centralnych Targach Rolniczych w Nadarzynie

07.12.17  W dniach od 30 listopada do 2 grudnia 2017 r. odbyły się II Centralne Targi Rolnicze w Nadarzynie, w których wzięli czynny udział pracownicy IUNG-PIB. Wystawa rolnicza obejmowała zarówno technikę rolniczą (sprzęt rolniczy, maszyny rolnicze), nasiona, nawozy, środki ochrony roślin, żywność, a także innowacyjne usługi dla rolnictwa i doradztwo rolnicze. Targom towarzyszyły szkolenia, spotkania i konferencje branżowe, w tym Forum Młodych Rolników.

W pawilonie D, gdzie IUNG-PIB miał swoje stoisko, wystawa odbywała się pod hasłem „Giełda technologii – innowacje w rolnictwie”.

Wiodącym tematem, prezentowanym na targach przez Instytut, był projekt Azomais – czyli niskonakładowy i bezpieczny dla środowiska system nawożenia i siewu kukurydzy, opracowany wspólnie przez IUNG-PIB, INS, PIMR oraz Grupę Azoty – Zakłady Azotowe „Puławy” SA, a sfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Azomais to innowacyjna technologia z wykorzystaniem nowego, specjalistycznego nawozu pod kukurydzę o spowolnionym działaniu (NPS z mikroelementami) oraz innowacyjnego agregatu uprawowo-siewnego, a także przygotowanych zaleceń nawozowo-technologicznych, obejmujących metodę uprawy strip-till, nawożenie i siew kukurydzy.

Pracownicy Instytutu przedstawili także bogatą ofertę wydawniczą. Na stoisku znalazły się publikacje z zakresu integrowanych technologii produkcji roślin zbożowych, pastewnych  i specjalnych (chmiel, tytoń) oraz nawożenia, nowoczesnych technik uprawy roli, a także problematyki zagrożeń środowiskowych, gleboznawstwa i urządzania terenów wiejskich.

Podczas targów prowadzone było przez pracowników Działu Upowszechniania i Wydawnictw doradztwo z zakresu technologii uprawy roślin i nawożenia.

{slimbox images/stories/zdjecia/2017/nad2.jpg,

images/stories/zdjecia/2017/nad2m.jpg;

images/stories/zdjecia/2017/nad3.jpg,

images/stories/zdjecia/2017/nad3m.jpg;

images/stories/zdjecia/2017/nad4.jpg,

images/stories/zdjecia/2017/nad4m.jpg;

images/stories/zdjecia/2017/nad5.jpg,

images/stories/zdjecia/2017/nad5m.jpg}

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy
Skip to content