IUNG-PIB na Dniu Otwartych Drzwi w LODR w Końskowoli

IUNG-PIB na Dniu Otwartych Drzwi w LODR w Końskowoli

30.06.17  Szczególnym wydarzeniem w naszym regionie jest organizowany corocznie Dzień Otwartych Drzwi w Lubelskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Końskowoli. W tym roku odbył się on 25 czerwca. W czasie Dni Otwartych Drzwi zaprezentowano osiągnięcia najlepszych firm i rolników. Rozstrzygnięto konkursy: Agroliga 2016, Rolnik Lubelszczyzny, Bezpieczne Gospodarstwo Rolne i Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne.

Imprezie towarzyszyła wystawa maszyn rolniczych, pokaz ras trzody chlewnej, koni, drobnego inwentarza, kwiatów i roślin ozdobnych. Odbyły się też pokazy dronów i maszyn do pobierania próbek glebowych oraz kiermasze i występy zespołów artystycznych.  Prezentacje odbywały się na polach ośrodka, w sadzie, pasiece i w ogrodzie dydaktycznym.

Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach reprezentowany był przez Zastępcę Dyrektora ds. Naukowych prof. dr hab. Stanisława Krasowicza. Pracownicy Działu Upowszechniania i Wydawnictw Instytutu prezentowali najnowsze osiągnięcia naukowe oraz publikacje upowszechnieniowe z zakresu uprawy roślin zbożowych i pastewnych, zasad nawożenia i wapnowania gleb, a także integrowanych technologii uprawy roślin. Stoisko Instytutu odwiedził m. in. podsekretarz stanu MRiRW Ryszard Zarudzki.

Dzień Otwartych Drzwi w Końskowoli był dobrą okazją do nawiązania współpracy pomiędzy Instytutem a praktyką rolniczą, jak również do zaprezentowania przybyłym gościom dotychczasowych sukcesów pracowników Instytutu w zakresie działalności badawczej.  W imprezie uczestniczyło wielu wystawców i kilkuset zwiedzających.

{slimbox images/stories/zdjecia/2017/lkon2.jpg,

images/stories/zdjecia/2017/lkon2m.jpg;

images/stories/zdjecia/2017/lkon3.jpg,
images/stories/zdjecia/2017/lkon3m.jpg;

images/stories/zdjecia/2017/lkon4.jpg,
images/stories/zdjecia/2017/lkon4m.jpg;

images/stories/zdjecia/2017/lkon6.jpg,
images/stories/zdjecia/2017/lkon6m.jpg;

images/stories/zdjecia/2017/lkon5.jpg,
images/stories/zdjecia/2017/lkon5m.jpg}

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy
Skip to content