Warsztaty naukowe pt. ”Znaczenie postępu technologicznego w produkcji roślinnej”

Warsztaty naukowe pt. ”Znaczenie postępu technologicznego w produkcji roślinnej”

08.03.17  W dniu 6 marca 2017 roku odbyły się warsztaty naukowe pt. ”Znaczenie postępu technologicznego w produkcji roślinnej”. Zorganizowano je w Lubelskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, w ramach realizacji zadania 2.3, w programie wieloletnim IUNG-PIB „Ocena i wspieranie procesów wdrażania integrowanej produkcji i postępu technologicznego w produkcji roślinnej (zboża, rośliny pastewne, rośliny energetyczne)”.

Podczas warsztatów przedstawiono problematykę związaną z doskonaleniem technologii produkcji roślin pastewnych. Dzięki temu doradcy i rolnicy mogli zapoznać się z głównymi badaniami związanymi z uprawą roślin pastewnych prowadzonymi w IUNG-PIB Puławy oraz poznać problemy i najnowsze trendy w uprawie tej grupy roślin.

Uczestnicy spotkania mieli możliwość pogłębienia wiedzy z zakresu nowoczesnych rozwiązań w produkcji roślinnej oraz poszerzenia współpracy między obydwoma instytucjami pracującymi na rzecz rolnictwa, które zorganizowały to spotkanie.

Warsztaty były także okazją do przedstawienia roli programu wieloletniego realizowanego w naszym Instytucie we wspieraniu postępu technologicznego w produkcji roślinnej oraz do wymiany poglądów na aktualne problemy we współczesnym rolnictwie.

{slimbox images/stories/zdjecia/2017/zp2.jpg,

images/stories/zdjecia/2017/zp2m.jpg;

images/stories/zdjecia/2017/zp3.jpg,
images/stories/zdjecia/2017/zp3m.jpg;

images/stories/zdjecia/2017/zp4.jpg,
images/stories/zdjecia/2017/zp4m.jpg

}

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy
Skip to content