Powołanie Muzeum Czartoryskich w Puławach

Muzeum Czartoryskich w Puławach samodzielną instytucją kultury

08.02.17  Dnia 1 lutego 2017 roku w Pałacu Czartoryskich w Puławach, siedzibie Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa Państwowego Instytutu Badawczego zostało podpisane porozumienie między Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym, Muzeum Czartoryskich w Puławach (w organizacji), Gminą Miasto Puławy oraz Instytutem Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa Państwowym Instytutem Badawczym.

Przedmiotem porozumienia jest wyłączenie dotychczasowego Oddziału Muzeum Czartoryskich w Puławach ze struktur Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym, celem włączenia go do samorządowej instytucji kultury – Muzeum Czartoryskich w Puławach (w organizacji), dla której organizatorem jest Miasto Puławy.

Oznacza to, że Muzeum znajdujące się w Pałacu Czartoryskich nie jest już filią Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym lecz jest samodzielną jednostką prowadzącą działalność pod zwierzchnictwem Urzędu Miasta Puławy. Działalność muzealnicza nowo utworzonego Muzeum obejmie również Świątynię Sybilli, Domek Gotycki i Dom Aleksandryjski.

{slimbox images/stories/zdjecia/2017/muz2.jpg,

images/stories/zdjecia/2017/muz2m.jpg;

images/stories/zdjecia/2017/muz3.jpg,
images/stories/zdjecia/2017/muz3m.jpg;

images/stories/zdjecia/2017/muz4.jpg,
images/stories/zdjecia/2017/muz4m.jpg

}

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy
Skip to content