Seminarium w Szwajcarii

Staż pracowników NSE w Szwajcarii w ramach projektu KIK/25

08.12.16 W dniu 5 grudnia 2016 r. pracownicy IUNG-PIB: dr hab. Beata Feledyn-Szewczyk i dr Adam Kleofas Berbeć, przebywający na stażu naukowym w Bern University of Applied Sciences (School of Agricultural, Forest and Food Sciences) w Zollikofen w Szwajcarii mieli okazję zapoznać pracowników i studentów tej uczelni z osiągnięciami IUNG-PIB w badaniach nad wpływem rolnictwa na środowisko, w tym na bioróżnorodność oraz rolą Instytutu we wspieraniu decyzji dla administracji i instytucji zarządzających środowiskiem na obszarach wiejskich.

Naukowcy z IUNG-PIB przedstawili wstępne wyniki badań uzyskanych w projekcie KIK/25, finansowanym ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

Na seminarium naukowym wygłoszono następujące referaty:

  • Characteristic of agriculture in Poland. The assessment of species diversity of valuable natural habitats on agricultural lands (Beata Feledyn-Szewczyk
  • Biodiversity and sustainability of farms in eastern Poland (Adam K. Berbeć)

Podczas ożywionej dyskusji szczególne zainteresowanie gospodarzy wzbudziły rezultaty projektu KIK/25 w zakresie wpływu różnych praktyk rolniczych i pakietów programu rolnośrodowiskowego na różnorodność roślin, owadów, pająków, ptaków i krajobrazu. Goście otrzymali broszury na ten temat opracowane w ramach projektu.

Omawiano także wyniki oceny stopnia zrównoważenia gospodarstw w województwie lubelskim za pomocą modelu RISE (Response-Inducing Sustainability Evaluations), których analiza i opracowanie jest celem odbywanych staży.

Na zakończenie seminarium zaplanowano poczęstunek, na którym serwowano m.in. produkty polskiego rolnictwa.

{slimbox images/stories/zdjecia/2016/semszw2.jpg,

images/stories/zdjecia/2016/semszw2m.jpg;

images/stories/zdjecia/2016/semszw4.jpg,
images/stories/zdjecia/2016/semszw4m.jpg;

images/stories/zdjecia/2016/semszw5.jpg,
images/stories/zdjecia/2016/semszw5m.jpg;

images/stories/zdjecia/2016/semszw3.jpg,
images/stories/zdjecia/2016/semszw3m.jpg

}

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy
Skip to content