Szkolenie w RZD Werbkowice

RZD Werbkowice wspiera innowacje w rolnictwie

06.12.16 W dniu 01 grudnia 2016 r. w Rolniczym Zakładzie Doświadczalnym w Werbkowicach odbyło się szkolenie z zakresu stosowania środków ochrony roślin przy użyciu sprzętu naziemnego dla rolników z powiatu zamojskiego, organizowane przez firmę „SZKOLTEX” Centrum Usług BHP i Kadr z siedzibą w Lublinie.  Szkolenie cieszyło się dużym zainteresowaniem rolników.

Uczestniczyło w nim 25 osób, które miały również okazję do zapoznania się z działalnością produkcyjną i innowacyjną RZD Werbkowice.

Podczas szkolenia omówiono prawidłowe wykonywanie zabiegów środkami ochrony roślin, które wymagają doświadczenia oraz wiedzy w jaki sposób postępować z substancjami chemicznymi począwszy od zakupu, poprzez przechowywanie, stosowanie oraz utylizację opakowań.

Po części teoretycznej uczestnikom szkolenia zaprezentowano i omówiono dwa typy opryskiwaczy. Jednym z nich był opryskiwacz samojezdny AGRIFAC Condor należący do Rolniczego Zakładu Doświadczalnego w Werbkowicach oraz standardowy opryskiwacz ciągnikowy (zawieszany). Rolnicy mieli możliwość porównania opryskiwacza samojezdnego i zawieszanego.  Omówiono zasady oprysku pola za pomocą komputera sterowanego GPS-em.

Po sześciogodzinnych zajęciach teoretycznych i technicznych uczestnicy przystąpili do egzaminu. Na zakończenie szkolenia rolnicy chętnie wymienili się swoimi doświadczeniami jak i spostrzeżeniami związanymi z trudną pracą w rolnictwie oraz wdrażaniem nowych technologii precyzyjnego nawożenia, integrowanej ochrony roślin w swoich gospodarstwach.

{slimbox images/stories/zdjecia/2016/szwerb2.jpg,

images/stories/zdjecia/2016/szwerb2m.jpg;

images/stories/zdjecia/2016/szwerb3.jpg,
images/stories/zdjecia/2016/szwerb3m.jpg;

images/stories/zdjecia/2016/szwerb6.jpg,
images/stories/zdjecia/2016/szwerb6m.jpg;

images/stories/zdjecia/2016/szwerb4.jpg,
images/stories/zdjecia/2016/szwerb4m.jpg;

images/stories/zdjecia/2016/szwerb5.jpg,
images/stories/zdjecia/2016/szwerb5m.jpg

}

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy
Skip to content