IUNG-PIB na targach CTR-2016

IUNG-PIB na targach CTR-2016

29.11.16 W dniach 25-27.11.2016 r. w Nadarzynie pod Warszawą odbywały się Centralne Targi Rolnicze „CTR-2016”. Patronowało im Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Organizatorami Targów były organizacje zrzeszające rolników oraz producentów maszyn i środków do produkcji rolnej, którzy prezentowali partnerom krajowym i zagranicznym swój potencjał produkcyjny oraz możliwości sprzedażowe.

Wśród licznej rzeszy wystawców był również Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – PIB z bogatą ofertą wydawniczą i doradztwem.

Centralne Targi Rolnicze dedykowane były branży rolno-spożywczej. Stanowiły one platformę spotkań rolników i mieszkańców obszarów wiejskich z producentami maszyn, urządzeń, sprzętu do produkcji, hodowli, przetwórstwa i przechowalnictwa, środków do produkcji rolnej, instytucjami oferującymi wsparcie oraz usługi logistyczne, finansowe i doradcze.

Centralne Targi Rolnicze zapoczątkowały nową formułę spotkań, w ramach której, głównie polscy przedsiębiorcy z branży rolno-spożywczej prezentowali partnerom krajowym oraz zagranicznym swoje osiągnięcia i możliwości współpracy handlowej i inwestycyjnej. Nowatorskie rozwiązania, nowości produktowe i technologiczne, a także usługi dla rolnictwa zostały zaprezentowane w dwóch halach targowych.

Na targi złożyło się kilka obszarów tematycznych: technika rolnicza, środki do produkcji rolnej, targi dobrej żywności, salon usług specjalistycznych i wsparcia dla branży rolniczej czy sekcja innowacji dla branży rolno-spożywczej. W nowoczesnym obiekcie wystawienniczym znalazła się również ekspozycja zwierząt gospodarskich i ptactwa ozdobnego.

W ramach targów „CTR-2016” odbyło się „Forum młodych rolników” zorganizowane przez Centrum Narodowe Młodych Rolników przy współpracy z Europejską Radą Młodych Rolników oraz wiele tematycznych konferencji, w których wykładowcami byli także pracownicy Instytutu.

{slimbox images/stories/zdjecia/2016/CTR2.jpg,

images/stories/zdjecia/2016/CTR2m.jpg;

images/stories/zdjecia/2016/CTR3.jpg,
images/stories/zdjecia/2016/CTR3m.jpg;

images/stories/zdjecia/2016/CTR4.jpg,
images/stories/zdjecia/2016/CTR4m.jpg

}

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy
Skip to content