Międzynarodowa Wystawa Wynalazków „IWIS 2016”

IUNG-PIB wyróżniony za innowacje

10.11.16 W dniach 10-12 października 2016 roku, w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej, odbyła się jubileuszowa – bo już 10. edycja Międzynarodowej Wystawy Wynalazków „IWIS 2016”. Tak jak w latach poprzednich wydarzenie organizowane jest przez Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów przy współpracy z Urzędem Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej oraz Politechniką Warszawską.
Wystawa IWIS 2016 została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

IWIS to największa w Polsce wystawa międzynarodowa zajmująca się promowaniem wynalazczości  i innowacji. W trakcie 10 edycji zaprezentowano rozwiązania z 26 państw. Polscy wynalazcy zaprezentowali ponad 130 rozwiązań z rozmaitych dziedzin nauki, co sumarycznie z zagranicznymi dało ponad 415 rozwiązań, będących przeglądem osiągnięć technicznych, które częściowo znalazły swoje miejsce w przemyśle, a częściowo oczekują na wdrożenie.

Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów uhonorowało uczestników wystawy IWIS 2016 nagrodami specjalnymi w kilku kategoriach.

Podczas wystawy IWIS 2016 zaprezentowano m.in. innowacyjne rozwiązanie, które powstało w ramach koordynowanego przez IUNG-PIB w Puławach projektu „Niskonakładowy i bezpieczny dla środowiska system nawożenia i siewu kukurydzy” (AZOMAIS). Zostało ono wysoko ocenione i zakwalifikowane do wyróżnienia w jednej z kategorii.

Nagrodę w kategorii Special Award SPWiR Best Domestic Invention otrzymał  zespół w skład, którego wchodzili: Jan Szczepaniak, Włodzimierz Talarczyk, Tomasz Szulc, Łukasz Łowiński, Mariusz Pikosz, Tamara Jadczyszyn, Jan Łabętowicz, Tadeusz Filipek, Piotr Rusek, Monika Karsznia.

Członkowie wyróżnionego Zespołu pochodzą z takich jednostek jak: Przemysłowy Instytutu Maszyn Rolniczych w Poznaniu, Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa IUNG (PIB) w Puławach , Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Instytut Nowych Syntez Chemicznych (INS) w Puławach, Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A. w Puławach.

Nagrodę przyznano za rozwiązanie A Multi-purpose Unit for The Belt Planting of Soil and Low Cost and Environmentally Safe System of Fertilization and Sowing The Seeds for Crops on Wide Row Planting (Wieloczynnościowy agregat do pasowej uprawy gleby i niskonakładowego oraz bezpiecznego dla środowiska systemu nawożenia i siewu nasion na uprawach szeroko rzędowych).

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy
Skip to content