IUNG-PIB na XIII Rolniczym Festiwalu Nauk

IUNG-PIB na XIII Rolniczym Festiwalu Nauki

26.10.16 W dniach 20-21 października 2016 roku pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbył się XIII Rolniczy Festiwal Nauki zorganizowany przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie oraz Centralną Bibliotekę Rolniczą w Warszawie.

W ramach festiwalu zorganizowano dwie konferencje. Pierwsza z nich pt.: „Ochrona dziedzictwa kulturowego i materialnego polskiej wsi” miała miejsce w CBR w Warszawie.
W drugim dniu festiwalu, w Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie odbyła się konferencja  pt. „Woda w rolnictwie w okresie nowych wyzwań”, którą otworzył podsekretarz stanu MRiRW Ryszard Zarudzki.

W czasie konferencji zwrócono szczególną uwagę na problemy stale zmniejszających się zapasów wody przy jednoczesnym wzroście jej zużycia oraz wskazano sposoby rozwiązywania tych problemów. Wykłady wygłosili pracownicy naukowi z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Konferencji towarzyszyły wystawy prezentujące osiągnięcia jednostek badawczo-rozwojowych i uczelni rolniczych. Wzięli w niej udział także pracownicy Działu Upowszechniania i Wydawnictw, którzy na stoisku promocyjnym z posterami zaprezentowali bogatą ofertę wydawniczą Instytutu.

Patronami medialnymi festiwalu byli: Rolniczy Magazyn Elektroniczny, Kultura Wsi, Zagadnienia Doradztwa Rolniczego, Wieś i Rolnictwo, Agroserwis, Farmer oraz portal farmer.pl.

{slimbox images/stories/zdjecia/2016/RFN2.jpg,

images/stories/zdjecia/2016/RFN2m.jpg;

images/stories/zdjecia/2016/RFN3.jpg,
images/stories/zdjecia/2016/RFN3m.jpg;

images/stories/zdjecia/2016/RFN4.jpg,
images/stories/zdjecia/2016/RFN4m.jpg;

images/stories/zdjecia/2016/RFN5.jpg,
images/stories/zdjecia/2016/RFN5m.jpg

}

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy
Skip to content