Zakończenie kolejnej edycji niestacjonarnych studiów podyplomowych

Zakończenie kolejnej edycji niestacjonarnych studiów podyplomowych

05.10.16 W dniu 22 września 2016 r. zakończyła się kolejna edycja niestacjonarnych studiów podyplomowych z zakresu „Gleboznawstwo, gleboznawcza klasyfikacja gruntów i kartografia gleb” organizowanych cyklicznie w Instytucie Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa- Państwowym Instytucie Badawczym.

Zakres studiów podyplomowych obejmuje zagadnienia teoretyczne m.in. z gleboznawstwa ogólnego i szczegółowego, przepisów prawnych dotyczących gleboznawczej klasyfikacji gruntów oraz zajęcia praktyczne z rozpoznawania typów gleb i uziarnienia utworów glebowych w warunkach polowych, prowadzenia czynności klasyfikacyjnych w terenie oraz opracowania projektu ustalenia klasyfikacji.

Uczestnikami studiów podyplomowych byli m.in. pracownicy starostw powiatowych, geodeci prowadzący własną działalność gospodarczą oraz pracownicy naukowi z różnych ośrodków badawczych w kraju. Wykładowcami na studiach i opiekunami grup w trakcie zajęć terenowych są pracownicy Zakładu Gleboznawstwa Erozji i Ochrony Gruntów IUNG-PIB oraz Zakładu Gleboznawstwa i Ochrony Gleb UMCS w Lublinie.

Studia podyplomowe „Gleboznawstwo, gleboznawcza klasyfikacja gruntów i kartografii gleb” w bieżącym roku ukończyły 53 osoby. Wszystkim absolwentom życzymy pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

{slimbox images/stories/zdjecia/2016/spg2.jpg,
images/stories/zdjecia/2016/spg2m.jpg;

images/stories/zdjecia/2016/spg3.jpg,
images/stories/zdjecia/2016/spg3m.jpg;

images/stories/zdjecia/2016/spg4.jpg,
images/stories/zdjecia/2016/spg4m.jpg;

images/stories/zdjecia/2016/spg5.jpg,
images/stories/zdjecia/2016/spg5m.jpg

}

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy
Skip to content