90 lat rachunkowości rolnej w Polsce

90 lat rachunkowości rolnej w Polsce

23.09.16 W dniu 22.09.2016 r. w Jachrance k. Warszawy odbyła się sesja poświęcona 90-leciu rachunkowości rolnej w Polsce. Jej organizatorem był Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej – PIB w Warszawie, który nawiązuje do tradycji systemu rachunkowości rolnej utworzonego w Państwowym Instytucie Naukowym Gospodarstwa Wiejskiego (PINGW) w 1926 roku w Puławach.

Uwidocznione jest to na rewersie okolicznościowego medalu. Zostało też zaakcentowane w wypowiedziach Dyrektora IERiGŻ-PIB w Warszawie – prof. dr hab. Andrzeja Kowalskiego oraz pełnomocnika ds. FADN – dr Zbigniewa Floriańczyka.

Ze strony IUNG-PIB w sesji jubileuszowej uczestniczyli: prof. dr hab. Stanisław Krasowicz – zastępca Dyrektora ds. naukowych w zakresie badań środowiskowych, prof. nadzw. dr hab. Mariusz Matyka – kierownik Zakładu Systemów i Ekonomiki Produkcji Roślinnej oraz dr hab. Alina Syp – pracownik Zakładu Biogospodarki i Analiz Systemowych, długoletni współpracownik FADN.

W czasie 3 paneli dyskusyjnych mówiono o różnych aspektach i znaczeniu rachunkowości rolnej oraz o możliwościach wykorzystania jej wyników. Dyskutanci podkreślali istotną rolę rolników we wdrażaniu rachunkowości rolnej.

Prof. dr hab. Stanisław Krasowicz wręczył Organizatorom uroczystości jubileuszowych list okolicznościowy podpisany przez Dyrektora IUNG-PIB.     Treść listu...

{slimbox images/stories/zdjecia/2016/rach2.jpg,
images/stories/zdjecia/2016/rach2m.jpg;

images/stories/zdjecia/2016/rach3.jpg,
images/stories/zdjecia/2016/rach3m.jpg

}

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy
Skip to content