Dożynki Wojewódzkie Radawiec 2016

IUNG-PIB na Dożynkach Wojewódzkich Radawiec 2016

05.09.16 W ostatnią niedzielę sierpnia na lotnisku sportowym w Radawcu odbyło się tradycyjne święto plonów województwa lubelskiego. Jedna z największych imprez łącząca tradycję z nowoczesnością oraz integrująca i edukująca społeczność lokalną zgromadziła tysiące odwiedzających.

Dożynki wojewódzkie to przede wszystkim korowód wieńców dożynkowych, Msza Święta Dziękczynna za plony oraz występy zespołów ludowych z Lubelszczyzny. Dodatkowo na licznie zgromadzonych mieszkańców czekały  wielobarwne kiermasze, spektakle, pokazy i wystawy sprzętu rolniczego. Specjalnie dla najmłodszych zostało przygotowane wesołe miasteczko, animacje czy liczne konkursy z nagrodami. Podczas dożynek zaprezentowały się firmy, przedsiębiorstwa i produkty z regionu.

„Święto plonów” w Radawcu to również wspaniała okazja do promocji działalności naukowo-badawczej Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach. Na liczną grupę uczestniczących w wydarzeniu gości czekało stoisko oraz przedstawiciele Działu Upowszechniania i Wydawnictw IUNG-PIB, gdzie mogli uzyskać informacje dotyczącą zakresu badań naukowych prowadzonych w Instytucie. Zwiedzający mogli również zakupić najnowsze publikacje z zakresu uprawy roślin i roli oraz nawożenia i gleboznawstwa.

{slimbox images/stories/zdjecia/2016/dw2.jpg,
images/stories/zdjecia/2016/dw2m.jpg;

images/stories/zdjecia/2016/dw3.jpg,
images/stories/zdjecia/2016/dw3m.jpg;

images/stories/zdjecia/2016/dw4.jpg,
images/stories/zdjecia/2016/dw4m.jpg;

images/stories/zdjecia/2016/dw5.jpg,
images/stories/zdjecia/2016/dw5m.jpg;

images/stories/zdjecia/2016/dw6.jpg,
images/stories/zdjecia/2016/dw6m.jpg

}

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy
Skip to content