IUNG PIB na Dniu Otwartych Drzwi w LODR Końskowola

IUNG PIB na Dniu Otwartych Drzwi w LODR Końskowola

27.06.16 Szczególnym wydarzeniem w naszym regionie jest Dzień Otwartych Drzwi w Końskowoli, corocznie organizowany przez Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. W tym roku odbył się w  26 czerwca. Uroczystości połączone były z jubileuszem 60-lecia LODR w Końskowoli. Rozpoczęły się o godz. 9.00 poranną Mszą Świętą w kościele parafialnym w Końskowoli. Następnie korowód z Orkiestrą Dętą Gminy Końskowola przeszedł na plac przed budynkiem LODR.

W programie znalazły się m.in. wręczenie odznaczeń, prezentacje osiągnięć najlepszych firm i rolników, rozstrzygnięcie konkursów: Agroliga 2016, Rolnik Lubelszczyzny, Bezpieczne Gospodarstwo Rolne i innych. Imprezie towarzyszyła wystawa maszyn rolniczych, pokaz ras trzody chlewnej, koni, drobnego inwentarza, kwiatów i roślin ozdobnych. Pokazy odbywały się także na polach Ośrodka, w sadzie, pasiece oraz w ogrodzie dydaktycznym. Odbywały się kiermasze i występy zespołów artystycznych.

Dzień Otwartych Drzwi był również znakomitą okazją do promowania Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa IUNG-PIB w Puławach. Pracownicy Działu Upowszechniania i Wydawnictw prezentowali najnowsze publikacje naukowe i upowszechnieniowe z zakresu uprawy roślin zbożowych i pastewnych, zasad nawożenia  i wapnowania gleb, a także integrowanych technologii uprawy roślin. Szczególnym powodzeniem cieszyły się takie publikacje, jak: Rolniczy Atlas Chwastów, Rolniczy Atlas Chorób, Zasady wapnowania gleb, Uprawa facelii błękitnej, Integrowana produkcja soi, Uprawa poplonów.

Dzień Otwartych Drzwi w Końskowoli był dobrą okazją do nawiązania współpracy pomiędzy Instytutem a praktyką rolniczą, a także do zaprezentowania przybyłym gościom dotychczasowych sukcesów pracowników Instytutu w zakresie działalności badawczej.

{slimbox images/stories/zdjecia/2016/dok2.jpg,
images/stories/zdjecia/2016/dok2m.jpg;

images/stories/zdjecia/2016/dok3.jpg,
images/stories/zdjecia/2016/dok3m.jpg;

images/stories/zdjecia/2016/dok4.jpg,
images/stories/zdjecia/2016/dok4m.jpg

}

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy
Skip to content