Mazowieckie Dni Rolnictwa”

IUNG-PIB na Mazowieckich Dniach Rolnictwa

13.06.16 W dniach 11-12 czerwca 2016 roku w Mazowieckim Ośrodku Doradztwa Rolniczego Warszawa Oddział Poświętne w Płońsku odbyły się XVII MAZOWIECKIE DNI ROLNICTWA. Od wielu lat Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa  Państwowy Instytut Badawczy jest na nie zapraszany jako wystawca.

W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, przedstawiciele Działu Upowszechniania i Wydawnictw IUNG-PIB zorganizowali stoisko wydawniczo-doradcze. Prezentowane były najnowsze publikacje naukowe i upowszechnieniowe z zakresu uprawy roślin zbożowych i pastewnych, zasad nawożenia i wapnowania gleb, a także integrowanych technologii uprawy roślin. Można było również zasięgnąć fachowych porad dotyczących tematyki zawartej w wydawanych publikacjach oraz poznać zakres badań prowadzonych przez IUNG-PIB. Wiele pytań rolników dotyczyło zagadnień związanych z żyznością gleby, tj. ze zwiększeniem w niej materii organicznej, regulacji kwasowości i zasobności gleb.

Mazowieckie Dni Rolnictwa w Poświętnem były dobrą okazją do nawiązania współpracy pomiędzy Instytutem a praktyką rolniczą, a także do zaprezentowania przybyłym gościom dotychczasowych sukcesów pracowników Instytutu z zakresu działalności naukowo-badawczej.

Honorowy patronat nad Targami objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Wojewoda Mazowiecki.

W tym roku w Poświętnem uczestniczyło kilkuset wystawców z kraju i zagranicy oraz kilkadziesiąt tysięcy zwiedzających.

{slimbox images/stories/zdjecia/2016/mdr2.jpg,
images/stories/zdjecia/2016/mdr2m.jpg;

images/stories/zdjecia/2016/mdr3.jpg,
images/stories/zdjecia/2016/mdr3m.jpg;

images/stories/zdjecia/2016/mdr4.jpg,
images/stories/zdjecia/2016/mdr4m.jpg;

images/stories/zdjecia/2016/mdr5.jpg,
images/stories/zdjecia/2016/mdr5m.jpg;

images/stories/zdjecia/2016/mdr7.jpg,
images/stories/zdjecia/2016/mdr7m.jpg;

images/stories/zdjecia/2016/mdr6.jpg,
images/stories/zdjecia/2016/mdr6m.jpg;

images/stories/zdjecia/2016/mdr8.jpg,
images/stories/zdjecia/2016/mdr8m.jpg

}

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy
Skip to content