Warsztaty naukowe pt. ”Ocena możliwości doskonalenia i rozwoju integrowanej produkcji roślinnej”

Warsztaty ”Ocena możliwości doskonalenia i rozwoju integrowanej produkcji roślinnej”

09.06.16 W dniach 2 i 3 czerwca 2016 r. odbyły się warsztaty naukowe pt. ”Ocena możliwości doskonalenia i rozwoju integrowanej produkcji roślinnej”. Warsztaty zorganizowano w ramach realizacji zadania 2.3 w programie wieloletnim IUNG-PIB. W spotkaniu uczestniczyli pracownicy naukowi i studenci Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie oraz Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Część teoretyczna warsztatów odbywała się w  IUNG-PIB Puławy, a część praktyczna na polach doświadczalnych RZD Grabów.

Podczas warsztatów przedstawiono problematykę związaną z prowadzonymi eksperymentami polowymi. Dzięki temu uczestnicy warsztatów mogli zapoznać się z prowadzonymi badaniami naukowymi i zobaczyć w praktyce realizację najnowszych trendów w produkcji roślinnej.

Spotkanie to było dla uczestników dobrą okazją do pogłębienia wiedzy z zakresu współcześnie prowadzonych badań naukowych w naszym Instytucie. W szczególności dotyczy to studentów wydziałów agronomicznych, ponieważ większość z nich jest obecnie właścicielem lub planuje przejąć gospodarstwo po rodzicach.
Uczestnicy warsztatów mieli również możliwość zwiedzenia Głównego Laboratorium Analiz Chemicznych oraz Zakładu Hodowli i Biotechnologii Roślin. Duże zainteresowanie wzbudziła nowoczesna aparatura badawcza oraz możliwości prowadzenia analiz chemicznych.

Warsztaty były okazją do przedstawienia najnowszych badań prowadzonych w IUNG-PIB Puławy, wymiany poglądów oraz pogłębienia współpracy pomiędzy Instytutem i wymienionymi uczelniami rolniczymi.

{slimbox images/stories/zdjecia/2016/warp2.jpg,
images/stories/zdjecia/2016/warp2m.jpg;

images/stories/zdjecia/2016/warp3.jpg,
images/stories/zdjecia/2016/warp3m.jpg;

images/stories/zdjecia/2016/warp4.jpg,
images/stories/zdjecia/2016/warp4m.jpg;

images/stories/zdjecia/2016/warp5.jpg,
images/stories/zdjecia/2016/warp5m.jpg

}

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy
Skip to content