RZD Wierzbno

RZD Wierzbno współpracuje ze społecznością lokalną

21.04.16 Dyrektorzy i pracownicy RZD IUNG-PIB od lat współpracują ze społecznościami lokalnymi w rejonach swojego działania. Dotyczy to także RZD Wierzbno w województwie lubuskim.

Dnia 15.04.2016 roku w siedzibie Rolniczego Zakładu Doświadczalnego w Wierzbnie odbyło się spotkanie Rady Sołeckiej z Dyrekcją Zakładu.

Dyrektor RZD w Wierzbnie mgr Jarosław Koźlicki zapoznał członków Rady Sołeckiej z zadaniami i kierunkami działalności RZD, wskazując na służebną rolę tej jednostki wobec zakładów naukowych IUNG-PIB w Puławach.

Uczestnicy spotkania z zainteresowaniem wysłuchali informacji dotyczącej działalności RZD. Na spotkaniu omawiano tematy bieżące odnoszące się do miejscowości Wierzbno. Ważnym elementem dyskusji był  problem budowy świetlicy – w aspekcie stojącej pod znakiem zapytania przyszłości Szkoły Podstawowej w Wierzbnie.

Dzięki spotkaniu udało się wypracować stanowisko społeczności lokalnej  w kilku istotnych kwestiach. Zostało ono przedstawione władzom Gminy. Wszyscy uczestnicy spotkania wyrazili nadzieję na dalszą współpracę z Dyrekcją Rolniczego Zakładu Doświadczalnego.

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy
Skip to content