Targi Mechanizacji Rolnictwa POLAGRA PREMIERY 2016

IUNG PIB na Targach POLAGRA PREMIERY 2016

27.01.16 W dniach 21-24.01.2016 r. odbyły się Międzynarodowe Targi Mechanizacji Rolnictwa POLAGRA PREMIERY 2016 w Poznaniu. Targi POLAGRA-PREMIERY to jedno z największych wydarzeń w branży rolniczej w Polsce. Na 56 tys. mkw. pomieściło się 380 wystawców, 500 marek, 200 przedstawicieli mediów, 38 produktów wyróżnionych Złotym Medalem MTP.

Na odwiedzających czekały strefy tematyczne: precyzyjnego rolnictwa, serwisu maszyn rolniczych, animacji czy nowoczesnej gospodyni.

W czasie 4 targowych dni odwiedzający mogli wziąć udział m.in. w XI Forum Producentów Rzepaku  i Roślin Białkowych na temat biopaliwa w Polsce, Forum Producentów Rolnych, na którym m.in. prof. dr hab. Jerzy Grabiński z Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa przekonywał, że bez wapnowania na masową skalę nie będzie można efektywnie wpłynąć na poprawę struktury gleby i na jej pojemność wodną. Ponadto można było wziąć udział w panelu dyskusyjnym „Odstępstwo rolne – nowa perspektywa 2016, czyli jak zaoszczędzić na opłatach?”, wykładzie prof. dr hab. inż. Karola Węglarzy na temat energooszczędnych technologii w produkcji zwierzęcej, seminarium dotyczącym produkcji cukru i uprawy buraka cukrowego w Polsce, cyklu wykładów na temat sektora przyczep  i ciągników w Polsce i Europie firmy Martin & Jacob, wykładzie dr Mirosława Czechlowskiego  z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na temat zwiększenia mocy w silniku oraz nowych rozwiązań w sektorze ciągników czy XII Konferencji „Bioenergia w Rolnictwie”.

Podczas Targów POLAGRA-PREMIERY odbyła się również Uroczysta Sesja Rady Naukowej PIMR, która obchodzi 70-lecie istnienia. Podczas uroczystości odbyły się m.in. wręczenie wyróżnień i odznaczeń dla pracowników PIMR, wystąpienia zaproszonych gości oraz koncert w wykonaniu Kwartetu Akademii Muzycznej w Poznaniu. Z okazji jubileuszu Dyrektor IUNG-PIB prof. dr hab. Wiesław Oleszek wystosował list gratulacyjny na ręce Dyrektora PIMR – prof. dr hab. Tadeusza Pawłowskiego.

Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – PIB w Puławach był reprezentowany na targach przez Dział Upowszechniania i Wydawnictw, którego pracownicy prowadzili doradztwo oraz sprzedaż wydawnictw związanych z szerzej pojętą tematyką rolniczą. Dużym zainteresowaniem cieszyły się, oprócz publikacji związanych z uprawą i wykorzystaniem roślin zbożowych, pastewnych oraz nawożenia i stosowania różnych form nawozów, dwa nowe, obszernie ilustrowane atlasy: Rolniczy Atlas Chwastów i Rolniczy Atlas Chorób.

{slimbox images/stories/zdjecia/2016/tp2.jpg,
images/stories/zdjecia/2016/tp2m.jpg;

images/stories/zdjecia/2016/tp7.jpg,
images/stories/zdjecia/2016/tp7m.jpg;

images/stories/zdjecia/2016/tp4.jpg,
images/stories/zdjecia/2016/tp4m.jpg;

images/stories/zdjecia/2016/tp5.jpg,
images/stories/zdjecia/2016/tp5m.jpg;

images/stories/zdjecia/2016/tp3.jpg,
images/stories/zdjecia/2016/tp3m.jpg;

images/stories/zdjecia/2016/tp6.jpg,
images/stories/zdjecia/2016/tp6m.jpg

}

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy
Skip to content