IUNG
Strona główna

Aktualności...

Doktorat Honoris Causa dla Profesora Kalembasy Drukuj Email

18.04.18  W dniu 11 kwietnia 2018 r. Senat Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy nadał godność Doktora Honoris Causa prof. dr hab. Stanisławowi Kalembasie. Prof. dr hab. Stanisław Kalembasa jest emerytowanym profesorem Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, twórcą i  wieloletnim kierownikiem Katedry Gleboznawstwa i Chemii Rolniczej tej uczelni. Jest uznanym i cenionym naukowcem oraz nauczycielem akademickim w zakresie nawożenia, żyzności  i chemizmu gleby. Profesor często podejmuje współpracę  z pracownikami IUNG-PIB zajmującymi się  podobnym zakresem badań.

Więcej…
 
Wizyta uczniów z ZSCKR w Różańcu w RZD Werbkowice Email

16.04.18  Wiosna jest okazją do spotkań z uczniami szkół rolniczych. W dniu 07.04.2018r. do Rolniczego Zakładu Doświadczalnego w Werbkowicach przyjechała grupa uczniów z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Różańcu.  Uczestnicy wycieczki zostali przywitani przez Dyrektora Zakładu – dr Piotra Kozerę, który zapoznał uczestników z historią Zakładu po czym omówił działalność produkcyjną, doświadczalno-wdrożeniową oraz innowacyjną.

Więcej…
 
Dyplom Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla projektu AZOMAIS Email

13.04.18 W dniu 22 marca 2018 roku w Warszawskim domu Technika NOT, odbyła się XXIV Giełda Wynalazków Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów, na którym  projekt AZOMAIS został wyróżniony dyplomem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego". Projekt AZOMAIS realizowany w latach 2013-2016 przez konsorcjum, którego liderem był Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – PIB Puławy.

 
Konferencja naukowa „Uwarunkowania i tendencje zmian produkcji rolniczej w Polsce ” Email

12.04.18  W  dniu 10 kwietnia 2018 roku w Białymstoku  odbyła się konferencja naukowa pt. „Uwarunkowania i tendencje zmian produkcji rolniczej w Polsce ”. Konferencja była organizowana przez Instytut Uprawy Nawożenie i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy przy współudziale Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie oraz Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Rolnictwa, w ramach zadania 1.8 Programu Wieloletniego IUNG-PIB ustanowionego na lata 2016-2020.

Więcej…
 
Posiedzenie Rady Naukowej IUNG-PIB Drukuj Email

29.03.18  W dniu 27 marca 2018 r. odbyło się CCLXIII posiedzenie Rady Naukowej IUNG-PIB, na którym podjęto uchwałę o nadaniu stopnia doktora habilitowanego dr Elizie Gaweł. Rada Naukowa powołała zespół do oceny wniosku i przygotowania projektów uchwał w sprawie czynności w postępowaniu o nadanie tytułu naukowego profesora dr hab. Mariuszowi Matyce. Ponadto wszczęto postępowanie habilitacyjne dr Anny Gałązki oraz przewód doktorski mgr Artura Żukiewicza, jak również wyznaczono recenzentów w przewodzie doktorskim mgr Tomasza Miturskiego.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

Strona 18 z 138