IUNG
Strona główna

Aktualności...

Lubelskie Dożynki Wojewódzkie Email

10.09.19 Tegoroczne Lubelskie Dożynki Wojewódzkie odbyły się 8 września na trawiastym lotnisku w Radawcu. Na uroczystości dożynkowe przybyły zaproszone liczne delegacje powiatów i gmin naszego województwa. Patronat honorowy nad tymi uroczystościami sprawował: Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek,  Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz Starosta Powiatu Lubelskiego Zdzisław Antoń.

Więcej…
 
IUNG-PIB na Ogólnopolskich Dożynkach Jasnogórskich Drukuj Email

06.09.19 Ogólnopolskie Dożynki Jasnogórskie, wraz XVIII Krajową Wystawą Rolniczą oraz Dniami Europejskiej Kultury Ludowej, są jednym z najważniejszych wydarzeń rolniczych w kraju. W tym roku odbywały się w dniach od 31 sierpnia do 1 września. Organizatorami wydarzenia były Śląski ODR w Częstochowie i Urząd Miasta Częstochowy, natomiast Honorowy Patronat nad imprezą sprawował Prezydent Rzeczypospolitej Polski Pan Andrzej Duda. Uroczystego otwarcia dokonał Minister Jan Krzysztof Ardanowski.

Więcej…
 
Informacja o posiedzeniu WRDR w LUW Drukuj Email

22.08.19   W dniu 19 sierpnia 2019 r. w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się IV posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Rolniczego (WRDR) poświęcone suszy rolniczej, planom przeciwdziałania skutkom suszy (PPSS), przeciwdziałaniu skutkom powodzi oraz możliwości współpracy Lubelskiego Rynku Hurtowego z rynkiem amerykańskim.
Oprócz stałych członków WRDR oraz V-ce marszałka Sebastiana Trojaka w spotkaniu uczestniczył dr inż. Jan Jadczyszyn z Zakładu Gleboznawstwa Erozji i Ochrony Gruntów, który wygłosił referat nt. Aktualne zagrożenie suszą w województwie lubelskim oraz gospodarowanie wodą w rolnictwie w warunkach suszy.

Więcej…
 
IUNG-PIB gościem „Środy z Ambasadorem” w UM Województwa Lubelskiego Drukuj Email

12.08.19  Spotkanie z cyklu „Środa z Ambasadorem”, na które został zaproszony IUNG-PIB, odbyło się 7 sierpnia w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. Głównym celem tego typu spotkań jest prezentacja osiągnięć instytucji z Lubelszczyzny, a przy tym promocja w regionie i w kraju. Cykl ten promuje jednostki wyróżnione już w konkursie „Ambasador Lubelszczyzny”, realizowanym pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.  Instytut był uhonorowany tytułem „Ambasadora Lubelszczyzny” w 2015 roku. Jest to kolejna edycja tego konkursu. Jego finałem jest wręczenie zwycięzcom nagród na początku kolejnego roku.

Więcej…
 
Wizyta rolników i doradców z województwa podlaskiego Drukuj Email

08.07.19  W dniach 1-2 lipca 2019 r. w ramach realizacji planu działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich miała miejsce wizyta studyjna rolników i doradców  rolniczych z terenu województwa podlaskiego. Wyjazd miał na celu pozyskanie potencjalnych partnerów do działania współpraca w ramach poszerzenia areału uprawy roślin wysokobiałkowych na terenie województwa podlaskiego.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 8 z 147