Dzień Informacyjny dotyczący wyróżnienia HR Excellence in Research

InfoDay dot. wyróżnienia HR Excellence in Research w Brukseli

31.01.2019 29 stycznia 2019 r. Komisja Europejska zorganizowała Dzień Informacyjny dotyczący wyróżnienia HR Excellence in Research – „Ensuring Excellent Research by Investing in Researchers’ Talents, Skills & Career Development – Implementing Art. 32 of the H2020 multi-beneficiary grant agreement”. Obecni byli zarówno przedstawiciele jednostek, które ubiegają się o wyróżnienie jak i jednostek już nagrodzonych – zarówno z krajów Unii Europejskiej jak i Australii.

Na spotkaniu omówione zostały bieżące zagadnienia oraz wyzwania dla jednostek i dobre praktyki związane z wdrażaniem Strategii HR dla kadry naukowej (HRS4R). Były to m.in.:

  •  „Silne argumenty” dla zatrudnionych naukowców dot. art. 32 umowy projektowej (grant agreement) w ramach H2020, które odnoszą się do przestrzegania przez jednostkę Europejskiej Karty Naukowca oraz Kodeksu Postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych;
  • Doświadczenia jednostek z sukcesem wdrażających HRS4R;
  • Szczegóły dotyczące wdrożenia elektronicznego sytemu składania wniosków i raportowania w ramach wyróżnienia HR tzw. E-TOOL na stronach EURAXESS;
  • Zagadnienia związane z Open Access w odniesieniu do rozwoju umiejętności, kariery zawodowej i możliwości szkoleniowych dla naukowców na przykładzie Uniwersytetu w Liège.

Prezentacje ze spotkania dostępne są na stronie EURAXESS:  link...

{slimbox images/stories/zdjecia/2019/hr2.jpg,images/stories/zdjecia/2019/hr2m.jpg;

images/stories/zdjecia/2019/hr3.jpg,images/stories/zdjecia/2019/hr3m.jpg;

images/stories/zdjecia/2019/hr4.jpg,images/stories/zdjecia/2019/hr4m.jpg}

InfoDay dotyczący wyróżnienia HR organizowany przez Komisję Europejską był okazją do wymiany doświadczeń i poznania przedstawicieli różnych jednostek z całej Europy i nie tylko. Obecni na spotkaniu byli również przedstawiciele Biura Promocji Nauki „PolSCA” Polskiej Akademii Nauk w Brukseli (Polish Science Contact Agency). Dyrektor Biura dr hab. Małgorzata Molęda-Zdziech oraz dr Tomasz Poprawka zaprosili przedstawiciela IUNG-PIB dr. Monikę Kowalik do biura „PolSCA” w Brukseli w celu omówienia możliwości współpracy w ramach oferty szkoleniowej i poszukiwania partnerów w projektach.

W ofercie PolSCA dla instytutów badawczych jest m.in. szkolenie dla menedżerów europejskich projektów badawczych. Dokumenty aplikacyjne można składać do 15 lutego. Szczegóły dostępne są na stronie biura:  link…

Biuro Promocji Nauki PolSCA PAN w Brukseli rozpoczęło działalność w marcu 2005 r., początkowo jako część stacji zagranicznej PAN w Paryżu. Od 1 kwietnia 2006 ma ono status samodzielnej stacji obok innych zagranicznych stacji naukowych PAN działających w Paryżu, Rzymie, Wiedniu, Berlinie, Moskwie i Kijowie. Biuro PolSCA jest pomocniczą placówką naukową PAN utworzoną na podstawie art. 68 ustawy o Polskiej Akademii Nauk i posiada także osobowość prawną w Belgii. Jego działalność jest nadzorowana i finansowana przez PAN. Biuro PolSCA reprezentuje całe środowisko i instytucje naukowe oraz dba o ich wizerunek i interesy.

{slimbox images/stories/zdjecia/2019/PolSCA.jpg, images/stories/zdjecia/2019/PolSCAm.jpg,Dzień Informacyjny dotyczący wyróżnienia HR Excellence in Research-PolSCA }

Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy
Skip to content